ایران ما اول از آخر

امار خودکشی در کشور  بالاتر از میانگین جهانی است . سالیانه    هزاران  قتل و تجاوز به عنف انجام میشود .  امار تصادفات در ایران بسیار بالاتر ازمیانگین جهانی است . بیشاز 12میلیون پرونده در دستگاه قضایی در جریان است و  ... و... ..و  بسیاری دیگر.

ایا میدانید این اتفاقات در کشور ی روی میدهد که مجازات قتل وتجاوز به عنف در ان اعدام است  و حتی حمل سلاح سرد جرم است ایامیدانید خودکشی بین مردمی رواج دارد که بر اسا مذهبشان این عمل گناه کبیره است ایا میدانید این تعداد پرونده قضایی به ازاء افراد بالای 18 سال یعنی چه سرانه ای.

در امریکا حمل سلاح مجازاست فروشگا هها ی خاصی انواع سلاح گرم وسرد را به فروش میرسانند و مجازات قتل هم اعدام نمیباشد حال اگر در کشور ما مجازات قتل و تجاوز اعدام نبود و حمل سلاح هم ازاد بود فکر میکنید امار فوق چند برابر میشد؟

اینها تنها مواردی را شامل میشود که کشف میشود و یا اطلاع داده میشود که به دلیل فرهنگ جامعه ما چندین برابر امار رسمی فجایع اتفاق می افتد اما افراد و خانواده ها ان را بروز نمی دهند .

چرا ضریب تحمل افراد جامعه پایین امده و به اندک اختلافی را ه دادگاه را در پیش میگیرند اینکه اقای ریس جمهور در فلان سفر استانی به شهری که تمام جمعیت ان به یک میلیون نفر نمی رسد سیصدهزار نامه از مردم دریافت کرده اند افتخار نیست فاجعه است زیرا که این نامه ها چیزی جز بیان خواسته ها و مشکلات مردم نیست و معنایش این است که تقریبا تمام افراد ان جامعه با مشکلاتی روبرو هستند که حل ان را از بالاترین مقام اجرایی خواستارند

فقط این نیست ما در زمینه فساد - رشوه - کم کاری - نرخ بالای سود و نزول - دروغ و غیبت - ایجاد مزاحمت و ...... نیز در صدر قرار داریم لذا بی جا نخواهد بود اگر از اخر اولیم

/ 0 نظر / 13 بازدید